Uker Mühendislik Mimarlık İnşaat Sanayi ve Ticaret


İçeriğe git

DIŞ CEPHE ISI YALITIMI (MANTOLAMA)

DIŞ CEPHE ISI YALITIMI

Dış Cephe Isı Yalıtımı Masraf Değil Yatırımdır

Aralık 2008 tarihli 27075 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan , yeni vebinaların Enerji Kimlik Belgesi (EKB) almasını yasal olarak zorunlu kılmaktadır.

Isı yalıtımı binalardaki enerji performansını etkileyen en önemli etkenlerden biridir. Isı yalıtımında en kolay ve kesin çözüm
Mantolama’dır. Isı yalıtımı, Bina içerisindeki ısının dışarıya çıkmasını ya da dışarıdaki ısının içeriye girmesini engelleyici genellikle dış cepheden yapılan uygulamalardır. Profesyonel ekipler tarafından binanıza uygun kaliteli malzemelerle yapılan Mantolama enerji tüketiminde (elektrik, doğalgaz v.s.) %50’ye varan tasarruf sağlar ve binanızın ömrünü uzatır. Duvarlarınızdaki küf ve terleme sorununu ortadan kaldırır.

Firmamız olarak Dış Cephe Isı Yalıtımını profesyonel ekiplerimizle kaliteli malzemerle
5 yıl garantili olarak yapmaktayız. Yalıtım öncesinde ve yalıtım sonrasında yaptığımız teknik analizlerle bunu belgelendirmekteyiz.


Ücretsiz keşif ve analizimiz için mutlaka bizi arayın.Dış Cephe Isı Yalıtımı ( Mantolama) binanızın dış duvarlarındaki ısı kayıpları önlenerek binanızın kışın sıcaklığını yazın ise soğukluğunu korumasını sağlamaktadır.

Doğru Uygulama ve Güvenilir Malzeme Fark Yaratır

Mantolamada EPS - Expanted Polistren Köpük (genleştirlmiş polistren köpük), XPS - Ekstrüde Polistren Köpük ve Taşyünü olmak üzere üç tip ısı yalıtım levhası kullanılır.

Bunlardan en çok kullanılan yalıtım levhası EPS'dir. Isı yalıtım teknolojisinin gelişmesi ile yeni nesil karbon takviyeli EPS ürünleri ile daha yüksek yalıtım değerleri elde edlimiştir.


Mantolamada malzemenin kalitesi kadar uygulamada ısı yalıtımı için çok önemlidir. Uzman personel tarafından kaliteli malzemelerle yapılan uygulamalarda maksimumum enerji tasarrufu sağlanmaktadır.
İçeriğe geri dön | Ana menuya dön